Povedomie o ceste je nevyhnutné. Nedá sa povedať, čo je za ďalšou zákrutou, ale ak budeme dávať pozor, potom je veľká šanca, že to uvidíme, keď to príde, nech je to čokoľvek. Ak nemáte vyvalené oči, môžete pri bicyklovaní na ceste jazdiť aj so zaviazanými očami.

– Očný kontakt vás môže udržať pri živote. Byt videny. A ak môžete, skúste s motoristami nadviazať očný kontakt. Ak vás uvidia, máte väčšiu šancu vyhnúť sa možnému hromadeniu.

– Neboj sa. Buďte sebavedomí pri jazde na ulici. Zistite, kam idete a napumpujte sa vášňou. Pohybujte sa s tokom cesty a dostaňte sa tam, kam potrebujete.

– Pristupujte opatrne. Bočné ulice sú možným prejdením do strán. Spomaľte a postupujte opatrne. Zazvoňte, ak musíte, alebo pred jazdou úplne zastavte.

– Správna ochrana očí. Oslnenie môže byť sakra bolesť v očiach. V skutočnosti! Môže vás oslepiť len na čas, ktorý spôsobí nehodu. Noste okuliare, keď vonku svieti slnko. (Poznámka na okraj: Slnko nikdy neprehrá súťaž v uprenom pohľade. Niektoré polarizované šošovky môžu tiež rušiť niektoré displeje ebike, takže sa uistite, že nemáte na sebe len niečo, čo ochráni vaše zreničky, ale zároveň vám umožní zobraziť displej ebike.)

– Rešpektujte trasu. Zistite, kam idete. To môže zabrániť náhlym zmenám trasy a priniesť pokoj na vašu jazdu. Žiadne náhle zmeny v pohybe znamenajú, že motoristi a ostatní cyklisti sa môžu primerane prispôsobiť.

– Cyklistické pruhy nie sú silové pole. To, že ste v cyklistickom pruhu, neznamená, že ste chránení pred premávkou. Ak uvidíte, že pred vami ťahá auto, určite sledujte jeho pohyb. Vodiči pri odbočovaní často zabúdajú signalizovať a zabúdajú, že na ceste sú iní ľudia. Vrátane cyklistov.

Je ťažké predvídať nepredvídateľné. Dobrá vec, že máme meteorológov, ktorí nám pomáhajú určiť približné poveternostné podmienky, aby sme mohli byť pripravení na akékoľvek počasie.

– Dážď alebo slnečno. Buďte pripravení na počasie. Zistite, či máte správne vybavenie na klzké mokré cesty alebo špinavé cesty. (Kontrola PSI je tiež dôležitá!)

– Slickers sú rýchlejšie. Ak je zamračené s možnosťou mäsových guľôčok, prineste si so sebou vodotesný klzák. Tieto ľahké nepremokavé pončá vás môžu ochrániť aj na cestách. Postupujte opatrne. (Pre informáciu, všetky rámy ebike Aventon spĺňajú štandard vodeodolnosti IPX4).

– Vietor, vietor, choď preč. Ak môžete, vyhnite sa jazde v extrémnych veterných podmienkach. A ak musíte počasie zaútočiť, uistite sa, že vám vietor bráni v chrbte. Poskytuje lepšiu rovnováhu.

Toto je miesto, kde to všetko spájame. Toto je miesto, kde sa ubezpečujeme, že ste pozorne čítali a mali všetky informácie potrebné na to, aby ste boli v bezpečí a pripravení na toto pouličné presvedčenie. A ak nie, ak vám ešte stále chýbajú nejaké náležitosti, aby ste mohli bezpečne jazdiť na bicykli na ulici, potom možno máme to, čo potrebujete: cyklistickú prilbu. Zrkadlá. Náradie na bicykel. Zámok na bicykel. Zvonček na signalizáciu vášho pobytu! No takých máme aj my. Teraz choď! Vyrazte do ulíc. Jazdite zadarmo. Jazdite tvrdo. A čo je najdôležitejšie, jazdite bezpečne.