Môžete jazdiť na Ebike v daždi? Niekoľko tipov na jazdu v daždi. Nie je žiadnym tajomstvom, že jazda na e-bicykli je vynikajúcim cvičením, ale pokiaľ ide o jazdu na elektrickom bicykli v daždi, existuje niekoľko vecí, ktoré by si mal každý jazdec uvedomiť. Či už ide o typ oblečenia, ktoré nosíte, alebo o nastavenie vášho elektrického bicykla, bezpečnosť pri jazde v daždi je nanajvýš dôležitá.

Elektrobicykle môžu zmoknúť. Hoci väčšina elektrobicyklov je vodeodolná, čiže jazda na nich alebo parkovanie v daždi je úplne v poriadku. Existujú však niektoré typy elektrických bicyklov, ktoré nie sú určené na premočenie a mali by ste sa im vyhnúť vo vlhkých podmienkach.

Môžete jazdiť na Ebike v daždi? Niekoľko tipov na jazdu v daždi. Nie je žiadnym tajomstvom

Jazda na ebiku v daždi je úplne v poriadku. Uistite sa však, že váš ebike bol testovaný na jazdu v daždi (nie všetci výrobcovia/modely). Tiež by ste sa mali vyhýbať jazde v kalužiach alebo stojatej vode, pretože to môže poškodiť elektroniku vášho ebike.

Elektrobicykle sú vysoko účinné bez ohľadu na počasie, v ktorom sa používajú. Mnohé z nich sú nielen vodeodolné, ale mali by vám poskytnúť aj úplný pocit bezpečia, istoty a relatívneho pohodlia počas vašej jazdy od začiatku do konca. Konkrétne ebike Aventon sú vyrobené podľa štandardu odolnosti voči vode IPX4, čo znamená, že je úplne v poriadku jazdiť alebo parkovať na ebike v daždi.

Pred tým, ako vytiahnete svoj elektrobicykel na ďalšiu jazdu v daždi, sa však pozrime na niekoľko tipov, vďaka ktorým bude vaša jazda bezpečná a príjemná.

Blatníky pomáhajú udržať vaše oblečenie suché. Zatiaľ čo elektrické bicykle sú do značnej miery odolné voči vode – hnacie ústrojenstvo alebo motor znesú aj silné striekanie a batéria nezlyhá, ak ju namočíte – možno by ste mali zvážiť pridanie blatníkov na váš ebike. Nielenže vás to ochráni pred úlomkami na ceste, ale ochráni aj váš bicykel, batériu a ďalšie komponenty.

Ako už bolo spomenuté, keď jazdíte v daždi, voda nakoniec všetko namočí. Z tohto dôvodu sa uistite, že vaše vybavenie je odolné voči poveternostným vplyvom, podobne ako vy. Či už si so sebou na jazdu beriete notebook, MP3 prehrávač alebo GPS, uistite sa, že máte správnu výbavu, aby ste všetko udržali v suchu. Pre väčšinu cyklistov na elektrických bicykloch sú utesnené a vodotesné suché vaky najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť.

Rovnako ako pri každej jazde počas zníženej viditeľnosti je používanie predných a zadných svetiel v daždi ešte dôležitejšie. Ak jazdíte na elektrickom bicykli, pravdepodobne budete zdieľať cesty s niekoľkými rôznymi typmi vozidiel, z ktorých niektoré sťažia videnie cyklistov na ceste.

Predtým, ako vyrazíte na jazdu, určite zvážte použitie blikajúcich predných a zadných svetiel na prilbe alebo na riadidlách, aby vás ostatní na ceste čo najlepšie videli.

Jednou z najnáročnejších zložiek jazdy v daždi je, ako rýchlo sa vaše oblečenie namočí. Z tohto dôvodu je dobré nosiť oblečenie, ktoré vás udrží v teple a čo najsuchšom. Lahký pršiplášť alebo bunda s vodeodolnou úpravou je nevyhnutnosťou pre každú jazdu v daždi, rovnako ako nejaké okuliare, ktoré vám pomôžu s videním. Vyhnite sa noseniu bavlny vo vlhkých podmienkach. Vyskúšajte syntetické alebo vlnené odevy pre lepší a bezpečnejší výkon za mokra.

Okrem toho možno budete chcieť zvážiť aj nosenie rukavíc, aby ste mali ruky v teple a suchu.

Podobne ako pri jazde autom, vlhké poveternostné podmienky môžu bicyklom trochu sťažiť úplné zastavenie. Aj keď mnohé elektrické bicykle obsahujú kotúčové brzdy namiesto ráfikových bŕzd, ktoré sa často nachádzajú na tradičných bicykloch, a vďaka tomu fungujú lepšie v daždi, stále je dôležité pamätať na to, že pri jazde na ebike v daždi musíte brzdiť skôr, ako by ste zvyčajne robili .

V závislosti od toho, či majú vaše pneumatiky vysoký tlak, je veľmi dôležité včasné zabrzdenie, aby ste sa vyhli aquaplaningu.